Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci realizuje přeshraniční projekt s názvem „BezHRAniční turismus. Profesionalizace nabídky značek cestovního ruchu v Euroregionu Těšínské Slezsko“, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj - Programu Interreg V-a Česká republika –Polsko.
Dne 24. 11. 2022 proběhne v Dolní Lomné, v hotelu Pod Akáty, od 10:00 hodin tradiční FÓRUM CESTOVNÍHO RUCHU turistické oblasti Těšínské Slezsko.
Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci, z. s. obdržela finanční podporu z rozpočtu Moravskoslezského kraje z dotačního programu Podpora systému destinačního managementu turistických oblastí na projekt „Těšínské Slezsko – spolupráce v cestovním ruchu X“.
Zapojte se do dotazníkového průzkumu v rámci česko-polského projektu Přeshraniční Semafor / Semafor Transgraniczny
Registrační číslo projektu / Numer rejestracyjny projektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/20_032/0002840
Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci, z. s. je vedoucím partnerem projektu, který je je spolufinancovaný z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Interreg V-A Česká republika-Polsko.
Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci je hlavním přeshraničním partnerem v projektu "Sieť inteligentných samospráv prihraničia", který je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu regionálního rozvoje v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2014 – 2020. SPOLEČNĚ BEZ HRANIC
20.září 2019 v prostorách návštěvnického centra URSUS v Dolní Lomné proběhla závěrečná konference partnerského projektu Powiatu Cieszyńskiego a Regionální rady rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci „Těšínské Slezsko bez hranic”
je realizován od 1. 7. 2018 do 31. 10. 2019,
je financován v rámci dotačního programu Moravskoslezského kraje
Podpora systému destinačního managementu turistických oblastí pro období 2018 – 2019.
Příjemcem podpory je
Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci, z. s.
Nový česko-polský projekt je zaměřen na využití společného potenciálu kulturního dědictví ke zvýšení turistické atraktivity a návštěvnosti Těšínského Slezska. Regionální rada Třinec spolu s městem Wislou realizují přeshraniční produkt cestovného ruchu, který bude tvořen tematickou trasou „Společná historie dřeva, železa a lidí“, vybudovanou expozicí a průvodcem. Současně chtějí oba partneři přispět k zachování kulturního dědictví, a to rekonstrukcí dřevěných domků v Třinci na Borku a ve Wisle, které se promění ve skanzeny. Investice významně zvýší zájem o produkt a tedy návštěvnost pohraničí.
Zde najdete odkaz na stránky polského partnera projektu: https://wisla.pl/mieszkaniec/slask-cieszynski---wspolna-historia-drewna-zelaza-i-ludzi
Ve dnešním Hutníku tentokrát o vyřezávaných holích a palicích pana Baselidese z Jablunkova a o Czeslawu Krainovi z Českého Těšína, který mapuje historii tamních domů.
Obyčejné a neobyčejné můžete sledovat rovněž na facebooku, kde budou informace postupně řibývat https://www.facebook.com/obycejnineobycejni.cz
V aktuálním vydání Třineckého Hutníku další pokračování seriálu o obyčejných ale přitom neobyčejných lidech našeho regionu.